Kaliforniai diákok együttműködő robotok segítségével építették az Arroyo-hidat
A Dél-Kaliforniai Egyetem Építésziskolájának hallgatói egy komplex hidat terveztek és építettek Los Angelesben, félig robotikus eljárás segítségével, amellyel minimalizátlák az építési hulladék mennyiségét. A 70 méteres Arroyo-Bridge egy spekulatív projektként kezdődött a Dél-Kaliforniai Egyetem tervező-építő stúdiójában, melynek vezető kutatója R Scott Mitchell.
A fő szerkezetet acélcsövek bonyolult szövete alkotja, amelyet a levelek erezettsége és a faágak ihlettek. A híd felépítése egy olyan kihívás eredményeként jött létre, amelyben 13 egyetemistát bíztak meg azzal a feladattal, hogy parametrikus tervezési eszközök segítségével tervezzenek egy gyalogos hidat. Míg a tervezés eredetileg hipotetikus volt, egy Los Angeles-i kanyon egy adott helyének kellett megfelelnie, hozzáférést biztosítva a kilátáshoz a fák felett.
Az összetett geometria miatt a tervezést szinte lehetetlen lett volna megvalósítani hagyományos kézi gyártási módszerekkel. A Martin Architecture építészeti céggel, a Madworkshop formatervező műhellyel és az Autodesk mérnöki szoftvercéggel együttműködve a csoport elkezdte vizsgálni, hogy miként lehetne megvalósítani a tervet robotok segítséggel.
A csoport által kidolgozott folyamat során emberi erőforrású hegesztők dolgoztak ipari robotkarokkal, mivel a robotok sokkal pontosabb pozícionálást érhetnek el, mint a tartózsalu használata. Ez a fajta folyamat kooperatív robotikaként ismert, mivel ahelyett, hogy a dolgozókat automatizálnák, a kettő ugyanazon a feladaton dolgozik együtt, tehát ötvözi a robotika pontosságát az emberi kreativitással és alkalmazkodóképességgel. Ilyen módon 600 darab A500 csőacélból és A572 lemezacélból készült alkatrészt hegesztettek 30 szakaszra. Ezeket aztán a helyszínen rögzítették.
A robotok hatékonyan kiküszöbölték a zsaluzat szükségességét a hegesztési folyamatban, csökkentve a szokásos anyaghulladékot. Az acélhulladékot is minimálisra csökkentették a szerkezeti elemek precíziós elővágásával többtengelyes csövekből álló lézer- és vízsugaras vágógépekkel. Összességében a projekt kevesebb, mint 500 kilogramm építési hulladékot termelt, amelyek mindegyikét újrahasznosították.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Mitchell szerint bár a projekt megvalósulhatott volna hagyományos szerelvényekkel és gyártási technikákkal, de sokkal drágább és pazarlóbb, és kevésbé pontos lett volna (a hulladékot ebben az esetben legalább 3 tonnára becsülték).
Az Arroyo-híd projektjében hat évig telt el a tervezés és a befejezés között. Acélszerkezete vörösesbarna, hosszú élettartamú bevonattal van ellátva, amely kiegészíti a környező növényi életet.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el