Idegenkednek az emberek vagy sem a könnyűszerkezetes házaktól?
Miért idegenkednek a magyarok a könnyűszerkezetes házaktól?
A magyar közvélekedés szerint komoly lakóépület csakis téglából épülhet. A tégla stabil, a tégla jó, a tégla megszokott. Mindem más a szegénység szinonímája.
A téglaházak előnyeit legtöbben ismerjük, csakúgy, mint a hátrányokat: a hagyományos tégla falazat önmagában már nem felel meg a modern hőtechnikai követelményeknek.
Ezt persze fordítva is megfogalmazhatjuk, mert nem a tégla lett rosszabb az idők során, hanem a fűtési költségek lettek annyival magasabbak, hogy ma már egy hőszigetelés nélküli téglaházban lakni, és télen azt kellemes hőmérsékleten tartani luxus. Az üreges téglákban található levegő már némiképp hőszigetel, de ez sem kompenzálja a magas fűtésköltséget.
A különféle építőipari technikák mellett mind lehet érveket és ellenérveket felsorolni, a téglaházak mellett szól például, hogy már évszázadok óta bizonyított nálunk, míg a könnyű szerkezetes épületekről ez hazai viszonyok között nem mondhatók el. Ám érdemes elgondolkodni számos előnyükön.
1. Számítások szerint egy 44 centiméteres téglafalra rátett 10 centiméteres hőszigetelés összesen 54 centiméteres falvastagsága hőszigetelési szempontból egyenértékű lehet egy 25 centiméteres vastagságú könnyűszerkezetes fallal.
2. A hagyományos szerkezeteknél jobb hőszigetelési értékkel, a jobbak A+ besorolással rendelkeznek. A gyors munkavégzés miatt egy ház akár 2 hónap alatt kulcsrakész állapotba hozható, és bár teljesen egyedi igények alapján is elkészíthető, számos típusterv gyorsíthatja a tervezés és engedélyeztetés folyamatát.
3. A kisebb falvastagságból adódóan számítások szerint egy 100 négyzetméteres épületnél egy kisebb szoba alakítható ki pluszban, e falvastagságból eredő helymegtakarításból adódóan.
4. A szárazvakolatoknak köszönhetően kevesebb allergén anyag kerül beépítésre az épületbe a hagyományos eljárásokhoz képest.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
5. A „rácsostartó tetőszerkezetek” technológiájából adódóan olyan formák is kialakíthatók, melyek téglaépületnél nagyon sokba kerülnének a megfelelő statikai értékek miatt. Könnyűszerkezetes épületben akár 25 méteres fesztávú tartókat is lehet készíteni fából vagy acélból, közbenső alátámasztás nélkül is.
6. A szerelt technológiának köszönhetően nagyobb méretpontosság érhető el, mint a rakott falak esetén – főleg ha a mester reggel egy felessel indít, akkor három dolgot nem szabad a falazott épületben keresni: a vízszintest, a függőlegest és a merőlegest. Ez persze emberi hibára és nem a technológiára vezethető vissza.
Bár nálunk sokéves referenciái nincsenek a könnyűszerkezetes épületeknek, Erdélyben több száz éves fatemplomok is állnak, és nálunk sokkal kellemetlenebb időjárású területeken, sőt földrengések gyakrabban sújtotta övezetekben is találhatók könnyűszerkezetes házak.
Ez a cikk az ingatlanmenedzser.hu oldalon jelent meg a mai napon.
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el