„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Barlangszerű belső terek az Amerikai Természettudományi Múzeum számára

A chicagói székhelyű Studio Gang építésziroda a manhattani Gilder Center tervezésekor a konnektivitást helyezte előtérbe, és egy hatalmas, barlangszerű átriumot tervezett, amely a felfedezés és a felfedezés érzését hivatott kelteni.

A Richard Gilder Center for Science, Innovation, and Education a Central Park mellett található Amerikai Természettudományi Múzeum új kiegészítője, amely vizuálisan és funkcionálisan is egyesíti a 19. század végi megnyitása óta épült 26 épületet.

A két román stílusú épület között elhelyezett építmény kőhomlokzata megapanel-rendszerrel készült, amely a szomszédos épületek geometriájára utal. Ehhez ugyanazt a követ használják, mint az elsődleges bejárati épülethez – milfordi rózsaszín gránitot, amelyet az eredeti kőbányából szereztek be, amelyet erre az alkalomra nyitottak meg újra.

A stúdió a belső élményekre és a múzeum többi épületével való kapcsolatokra összpontosított, ahelyett, hogy az új kiegészítést “tárgyi” épületté próbálta volna tenni. A belső tér a Kenneth C Griffin Exploration Atrium körül forog, egy ötemeletes építmény, barlangszerű falakkal és felüljárókkal.

A Studio Gang az Arup mérnöki céget bízta meg a tér megtervezésével, amelyet betonacél és lőtt beton segítségével hoztak létre, amely a betonalapok kiöntésére szolgáló módszer, amely a nedves betont permetezi. Ezáltal nincs szükség zsaluzásra, és nem ismétlődő formák készíthetők.

Az átriumot, amelynek tetején kör alakú tetőablakok vannak, és amelynek közepén egy nagy lépcső és egy ülőhely-konfiguráció található, kézzel készítették el. Amellett, hogy ez a szerkezet szervezeti központja, egyben a szerkezeti központ is, mivel az épület többi részét hordozza. Megjelenését az amerikai délnyugat barlangjai és kanyonjai, valamint a Manhattan alatti metróinfrastruktúra ihlette, amelyhez általában a lőttbeton módszert használják.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A külseje is érdekes vizuális nyelvezetű, aszimmetrikus, madárbarát üvegezéssel, organikusan lépcsőzetes panelek összetett sorozatával. Az építmény bejárata egy hatalmas üvegfal, amely szinte az átrium teljes magasságáig húzódik. A csapat a múzeum illetékeseivel együtt azt szerette volna, hogy a Gilder olyan hely legyen, amely “hívogatja az embereket”, és elősegíti a “tudomány jobb megértését és megbecsülését”.

A fény fontos szempont volt a tervezés során, mivel az átrium, a tantermek és más nyilvános területek, például a kávézó a múzeum elejéhez közel, a galériák pedig a belső térben helyezkednek el. A projekt során számos galériával, például egy rovartárral, a multimédiás Invisible World állandó kiállítással és 3716 négyzetméter felújítási munkálatokkal bővült.

A negyedik emeleten egy olvasóterem is helyet kapott, amelynek masszív betontartó rendszere gombára emlékeztet. Az épület legfelső két emeletét a kutatásnak és a gyűjteményeknek szentelték, ahol speciális laboratóriumok kaptak helyet. A galériák belső tere minimális, fa és fehérre festett falakkal és bőséges, megvilágított üvegpanelekkel, amelyek a folyosókra nyílnak, amelyek betonpadlóval és szabadon álló mechanikai rendszerekkel vannak ellátva.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb