„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Az ETH Zurich a könnyű és újrafelhasználható betonlépcsők új gyártási módszerét vizsgálja

Anyagtakarékos és megfordítható építési megközelítéseket mutat be a gerincszerű Cadenza beton csigalépcső, amelyet az ETH Zürich műszaki egyetem kutatói készítettek a ROK Architects-szel együttműködve.

A Cadenza lépcsőház a legújabb hozzájárulás a NEST épülethez, a kísérleti gyártási technikák laboratóriumához, amelyet az ETH Zurich a svájci Dübendorf város más kutatóintézeteivel oszt meg.

A Cadenza lépcsőház az épület legújabb, STEP2 nevű egységében az emeletek között került elhelyezésre, és 16 egyforma előregyártott betonfokozattal rendelkezik, csavar alakban elhelyezve. A lépcsők mindegyike ugyanabból a 3D-nyomtatott öntőformából készült, és a betonhoz általánosan használt egyszer használatos zsalukkal kapcsolatos hulladékok problémájával foglalkozik, és száraz csatlakozásokkal tartják a helyükön.

Ez azt jelenti, hogy szétszedhetők és bontás helyett újra felhasználhatók egy másik épületben. A felhasznált beton mennyiségét is a szükséges minimumra szorították, ami tovább erősíti a lépcsőház szokatlan esztétikáját, a karcsú, csontvázszerű formákat.

Az ETH Zurich Digital Building Technologies vezetője, Benjamin Dillenburger elmondta, hogy a lépcső a digitális eszközök előnyeit szimbolizálja az építészetben és a mérnöki munkában, és a megoldás készen áll az egyes építési projektekben való használatra.

A lépcsők öntőformái 3D-s nyomtatással készültek szénszál-erősítésű PET műanyagból. 


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ez a megközelítés lehetővé teszi az acél erősítés integrálását is, ami általában nem kompatibilis a 3D nyomtatással, mivel a rudak akadályozzák a gyártást. A Cadenza lépcsőházat a helyszínen szerelték össze, és daruval süllyesztették le a NEST épületbe, bár az ETH Zurich szerint nehézgépek nélkül is kezelhető és összeszerelhető, és szűk helyekre is felszerelhető, beleértve az utólagos felszereléseket is.

Az egyes lépcsőfokok rendkívül nagy szilárdságú, acélszál-erősítésű betonból készülnek, és 45 kilogrammot nyomnak – körülbelül 60 százalékkal kevesebbet, mint egy hagyományos betonlépcső. Különböző tervek lehetségesek ugyanazzal a számítási munkafolyamattal, amelyet a svájci ROK Architects céggel fejlesztettek ki.

Az összeszerelést két komponens segíti elő: az első egy sor, minden lépcsőbe nyomtatott reteszelő csatlakozó, amely precízen rögzíti egymást, a második pedig egy három acélötvözet kábelből álló rendszer, amelyek a lépcsők gerince mentén húzódó csatornákon futnak át. lépcső. Ez egy utófeszítő rendszer, így ezekre a rudak feszítésére csak akkor kerül sor, ha a lépések a helyükre kerültek, egy generátoron keresztüli rövid hőkezelés révén. Ennek az a hatása, hogy a lépcsőfokok szorosan a lépcső közepén maradnak.

Forrás: wwwdezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb