Ainu Meets Arita: Japánban készült gyönyörű tányérok őslakos művészek mintáival
Japánban a kézművesek most először házasítottak össze két egyedülálló kreatív hagyományt: a hokkaidói őslakos ainu művészek bonyolult mintáit és a Japán fő szigetei közül a legdélebbi, Kjúsú város, Arita kerámiakészítőit. Az “Ainu Meets Arita” olyan porcelántányérok gyűjteménye, amelyek felületére ainu mintákat és motívumokat nyomtak vagy festettek, és barna, zöld és kék árnyalatokban.
A mintegy 120 fős ainu falu számos művészből és kézművesből áll, akik még mindig olyan ősi technikákat alkalmaznak, mint a hagyományos motívumok kézzel történő faragása fatányérokba. A projekt kerámiára való átültetéséhez a kézművesek fa tömböket faragtak, amelyek a mintákat a tányérokba nyomják, mielőtt kiégetik. Az eredmény egy gyönyörű csavar az “Arita ware”, az Aritában gyártott porcelán elnevezése, amelynek kerámiatörténete az 1600-as évek elejére nyúlik vissza, amikor porcelánkövet fedeztek fel a környéken. Ez a porcelán Japánban és világszerte jól ismert luxustermékké vált, gyakran “Imari” néven emlegetik.
A projektet az Akan Ainu Consuln, egy kis ainu településen alapított szervezet kezdeményezte. Az ainuk Japán őslakos népe, akik ma főként a legészakibb Hokkaidó szigetén élnek. “Akinu kultúránk a természettel harmóniában élő életmódból született” – magyarázzák. “A hagyományos ainu kultúra között gazdag kézműves hagyomány él, beleértve a fafaragást, a textíliákat, a hímzést és még sok más, egyedi mintákkal és mintákkal rendelkező mesterséget. Az Akan Ainu Consuln az ainu kultúra terjesztésén és az ainu szellemi tulajdon védelmén dolgozik, amely az ainu előadóművészetekhez, az ainu nyelvhez, az ainu főzéshez és a hagyományos ainu mintákhoz kapcsolódik.”
A csoport közvetlenül együttműködik az ainu művészekkel és alkotókkal, hogy elősegítse az együttműködést Japán más kreatív hagyományaival. Ebben az esetben két aritai fazekasműhelyről van szó, a Kyuemon és a Yamaheigama nevűekről. Remélik, hogy felhívják a figyelmet Akanko Ainu Kotan falura és annak egyedülálló kultúrájára, és ezzel olyan turisztikai bevételeket hoznak, amelyek segíthetnek a hagyományok életben tartásában.
“A járvány kitörése óta az Akanko Ainu Kotanba irányuló turizmus drámaian visszaesett, különösen a külföldi turisták körében, akiket jelenleg nem engednek be az országba” – mondta az Akan Ainu Consuln. “Ez a projekt arra szolgál, hogy némi nagyon szükséges bevételt biztosítsunk művészeinknek, valamint hogy eljuttassuk az Ankanko Ainu Kotan egy darabját azoknak az embereknek, akik most nem tudnak személyesen ellátogatni.”.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A tányérok öt Ainu kézműves terveit tartalmazzák: Fukiko Goukon, Erika Katsuya, Masaki Saito, Kiyosho Hikawa és Hideharu Taira. “A terveimet abban a reményben találtam ki, hogy az ainu kultúra világszerte ismertebbé válik” – mondja Goukon. “Olyan terveket készítettem, amelyek a hagyományos szerencsehozó japán mintákat tartalmazzák, hogy tükrözzék az Arita ware-rel való együttműködést, miközben hűek maradnak a klasszikus Ainu mintákhoz.”
A Kickstarter crowdfunding kampány több mint 25 000 dollárt gyűjtött össze a projekt életre hozásához, és a támogatók jutalomként választhattak az egyes művészek kollekciói közül. Amint a kampány teljesül, az alkotók remélik, hogy a tányérokat a szélesebb közönség számára is elérhetővé teszik.
Forrás: www.dornob.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el