„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Ablaküvegbe rejtett láthatatlan képek fedik fel magukat, amikor rájuk süt a nap

Ez a négyzet alakú akrildarab úgy nézhet ki, mint egy közönséges ablak, de amikor fény ragyog be rajta, árnyéka mulatságos meglepetést fed fel: Mitski a macska. Matt Ferraro, mérnök és macskaszerető ugyanazt a fizikát használva fejlesztette ki a „Magic Window”-t, amely a hullámszerű fényfoltokat vetíti a medencék falaira. Az ő folyamata azonban sokkal több matematikát és tudományt érintett (nem beszélve a kódolásról és a CNC vágóeszközökről).

Ahogy Ferraro kifejti honlapján, az átlátszó tárgy megvilágításakor kivetített fényes formák optikai jelenségét „kaustikának” nevezik. Azok a fotonok, amelyek nem haladnak át közvetlenül az objektumon, az objektum árnyékát képezik, míg a többiek különböző irányokba hajlíthatók az objektum felületi síkjának enyhe eltéréseivel. Néha ezek a fotonok átfedik egymást, így bizonyos területek világosabbá válnak. Ezt a hatást utánozva, egy adott kép létrehozása érdekében Ferraro a megfelelő mennyiségű homorúságot és konvexitást osztotta el az akril felületén.

Ferraro, mint repülőgépipari- és szoftvermérnök, sokkal részletesebben kifejti, hogy pontosan hogyan történik ez matematikai egyenletek segítségével. Ha nem vagy matematikai zseni, akkor valószínűleg totál nonszensznek hangzik, de elegendő azt mondani, hogy az akrillap vastagságával a bejövő fény gondos kontrollálásáról van szó. Lényegében létrehozott egy „magassági térképet” a macska képéről, hogy meghatározza a sötétség és a fény színátmeneteit. A lencse celláira úgy tekinthetünk, mint a kép pixeleire, amelyek nagyítása vagy összehúzása különböző módon hajlítja meg a fényt. A magassági térkép képezi a Magic Window hátsó felületét, míg az elülső felülete sík.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Miután leképezte a képet, Ferraro lefordította azt egy fizikai objektumra a Fusion360 számítógépes szoftver segítségével, amely beállítja az eszköz útvonalát egy CNC géphez. A gép megfaragja a felületet, amelyet aztán nedves csiszolással finomítanak, így minden rész szó szerint ragyoghat. Az eredmény egy megdöbbentően háromdimenziós hologram, amely megváltoztatja az alakját attól függően, hogy milyen szögből esik rá a fényforrást.

Forrás: www.dornob.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb