A Star Wars: egy messzi-messzi galaxis építészetének felfedezése
A jövő építészeti vizualizációinak ábrázolása nem könnyű feladat. A tervezők sokszor meglévő építészetünk egyes aspektusait használják fel e fiktív világok alapjául. Az animációs technológiák és a CGI terén a közelmúltban bekövetkezett fejlődés ellenére a filmekben még mindig jelentős mértékben használják a meglévő építészeti elemeket a kézzelfogható szerkezeti elemek biztosítására.
Az újrahasznosított építészeti esztétika tekintetében a múlt és a jövő elemeit gyakran integrálják, hogy egy hibridizált stílust hozzanak létre, a retro, disztópikus, modernista és futurisztikus témák ötvözetét. Az ősi piramisok és templomok újjáéledésétől kezdve a New York városára emlékeztető égboltvonalakig a vizualizációk a jövőnkről alkotott különböző elképzelések függvényében változnak.
Az építészeti vizualizáció szempontjából talán a legváltozatosabb sci-fi filmek a Star Wars-saga. George Lucas kitalált sivatagi bolygóján, a Tatooine-on, egy természeti erőforrásokkal nem rendelkező helyszínen az építészet kifinomultnak, szerénynek és dísztelennek mutatkozik. A Ghorfák túlnyomórészt a Star Wars I. epizódjában szerepeltek, több dél-tunéziai helyszínről, köztük a Ksar Hadadáról. Ezeket az egyszerű földformákat gabonaraktárként használták, és nagy sűrűségű lakásokká alakították át. Primitív formák a csúcstechnológiával szemben.
A II. epizódban, A klónok támadásában a Tatooine szerény szállásainak ellentéte a Naboo bolygó építészete. A fejlett civilizációk által épített utópisztikus városokkal, Theed városát a spanyolországi Sevilla Plaza de España segítségével képzelték el. Az Anibal Gonzalez építész által az 1929-es sevillai világkiállításra tervezett, hagyományos revival stílusban épült. A díszes pavilon, az oszlopcsarnok és a szökőkutak pompás környezetet biztosítanak ennek a virágzó metropolisznak.
Coruscant városa, a régi köztársaság fővárosa és a Jedi-templom otthona sűrű ökumenopoliszt ábrázol. Kozmopolita városként és galaktikus fővárosként vizuálisan olyan futurisztikus, amennyire csak elképzelhető. Az áramvonalas, modern New York és a kortárs Szingapúr és Kuala Lumpur városok égboltja alapján a jövő építészetét sűrűn lakottnak, a városi terjeszkedés által uralt aktivitástól hemzsegő városnak ábrázolja.
Az ősi témák még mindig átitatják a jövőről alkotott elképzeléseket, a Jedi temploma egy maja templom tipológiáján belül jelenik meg. Egyszerre erődítménynek és istentiszteleti helynek tervezték, a burkolat pedig extra védelmi erőt biztosít. Öt tornyával, köztük a “nyugalom” tornyával, hasonlóságot mutat a törökországi Hagia Sophia minaretjeivel, Isztambulban.
A dublini Trinity College (1712-1732) történelmi hosszú termes könyvtárának mintájára készült a jedi archívum. A világ egyik legimpozánsabb könyvtáraként nem nehéz belátni, hogy a filmbeli és a valóságos könyvtár között miért vannak visszhangok. A terem teljes hosszában egy nagyon hasonló boltíves hordó boltozat fut végig, és a mellszobrok és figurák válogatása a Trinity College-ban látottakat tükrözi. Ez a könyvtártervezés időtlen jellegét sugallja, azt, hogy hogyan fejlődhet tovább, de a lényege mégis ugyanaz marad. Hagyományos építészeti elemek, amelyek átvihetők a jövőbeli vizualizációkba.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Jabba palotája, egy egzotikus templom lekerekített brutalista formákkal és bizánci hatásokkal a palotaépítészet monumentális, mégis szokatlan megközelítését mutatja be kőből és acélból. Az isztambuli Hagia Sophia és talán a lengyelországi Śneżka Meteorológiai Obszervatórium (1974) hatására a hagyományos és a modernista témákat ötvözi, hogy a futurisztikus paloták innovatív felfogását hozza létre.
Ron Herron “A Walking City” című alkotása, amely az 1960-as évek Archigram mozgalmának része volt, feltűnő hasonlóságot mutat a franchise-ban látott “All terrain armoured transport (AT-AT) walkers“-ekkel. Az avantgárd és neofuturista építészeti mozgalom, amely munkáinak nagy részét egy disztópikus jövő elképzeléseire alapozta, a technológiából merített ihletet, hogy egy új valóságot teremtsen a mobil és dinamikus építészet segítségével. A “Sétáló város” (1964) víziója egy olyan várost javasolt, amely a vízen és a szárazföldön egyaránt képes járni; egy nomád várost, amely alkalmazkodik a környezetéhez. Az AT-AT is ezeket az alkalmazkodó tulajdonságokat mutatja, 22,5 méteres magasságával ez a hihetetlenül félelmetes harci gépezet a legkülönfélébb bolygókörnyezetekben tudott harcba szállni.
A köztársaság és a galaktikus birodalom közötti éles ellentét ábrázolása érdekében a saga a brutalizmus erős hatását használta fel a birodalom brutális természetének ábrázolására. A brutalista stílus nehéz anyagainak és formáinak szigorú és dehumanizáló tulajdonságai fenyegető felhangokat keltenek, megteremtve a helyszínt. A Halálcsillag sok ilyen tulajdonságot megtestesített, és további hatást gyakorolt rá a szuprematizmus eszméje, egy absztrakt mozgalom, amelyet eredetileg Kazimir Malevics orosz művész határozott meg az 1910-es években. Ez a mozgalom az űrben lebegő, tömbszerű színek és geometrikus formák eszméit koncentrálta, hasonlóan az űrállomáshoz, amely az űrben lebeg.
A Star Wars építészeti megjelenítéseinek jövője továbbra is a létező építészeti források sokszínűségének hatását fogja felhasználni a jövő megvalósítható ábrázolásához, mivel a franchise-nak nincs egyedi építészeti stílusa. A galaxis széles területét kell demonstrálnia, ahol minden bolygónak saját történelme, éghajlata és civilizációja van; változatos építészet a változatos világokhoz. Mivel a filmet a saját világunkban forgatják, és nem teljesen animált/virtuális díszletekkel, mint az Avatar, a készítőknek valós helyszíneket kell használniuk, legyenek azok történelmi helyszínek, városok, sivatagi lakások vagy templomok, hogy a jövő varázslatos ábrázolását hozzák létre. A meglévő stílusok hibridizálása, hogy meggyőző, hihető és ami a legfontosabb, feltűnő maradjon, a filmes hatás érdekében.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el