„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

A Reset Materials kiállítás környezetbarát anyagokból készült épülettöredékeket mutat be

Kiállítás nyílt a Copenhagen Contemporary-ben, amely azt sugallja, hogyan nézhet ki egy kísérleti bioanyagokból készült város.

A Reset Materials névre keresztelt kiállítás a koppenhágai székhelyű galériában 10 különböző alacsony szén-dioxid-kibocsátású anyagból, köztük földből, biocementből, micéliumból, szilíciumból és szalmából készült építészeti töredékeket tartalmaz.

A Chrissie Muhr svájci építész és kurátor által felügyelt kiállítás 10 művész és építész közötti együttműködés eredménye, hogy feltárják, hogyan lehetne ezeket az anyagokat új módokon felhasználni, a kenderbeton, a pórusbeton, az újrahasznosított műanyag, a hulladékfa és a növényi rostok.

Ellentétben néhány anyagközpontú kiállítással, a Reset Materials célja, hogy a látogatók valódi képet kapjanak arról, hogyan nézhetnek ki és érezhetnek az ezekből az anyagokból készült épületek és építmények. A látogatókat egy háromdimenziós táj felfedezése várja, amely tele van nagyméretű tárgyakkal és installációkkal, amelyeket nemcsak közelről láthatnak, hanem tapinthatnak és szagolhatnak is.

Muhr szerint nem az volt a cél, hogy az egyes anyagokat támogassák, hanem hogy megmutassák, hogyan használhatók fel együtt. A kiállításon számos vezető építészeti stúdió, köztük a 3XN és a Henning Larsen Architects, valamint olyan művészek munkái láthatók, mint Jakob Steen és a Studio ThinkingHand.

A legszembetűnőbb kiállítási tárgyak közé tartozik a szalmából készült elemek sorozata, amely a Dán Királyi Akadémia Ipari Építészeti Központja (CINARK) és Tove Storch művész által vezetett projekt eredménye. A projekt azt vizsgálja, hogy a kötegelt nádból hogyan válhatnak teherhordó ívek, míg a nádfedeles panelek hőkezelésével javítható tűzbiztonságuk.

Az anyagi innováció egyik leglenyűgözőbb példája Honey Biba Beckerlee művésztől és a Lendager építészeti stúdiótól származik, akik a szilícium új felhasználási lehetőségeit kutatják, a Földön az oxigén után a második legelterjedtebb elem.

Számos termékmintát mutatnak be, beleértve a szilíciumhulladék földdel kombinálásával készült téglákat, valamint a szilíciumporból készült mázzal ellátott csempéket. A dán építészeti stúdió, a ReVærk Kasper Kjeldgaard tervezővel együttműködve feltárta, hogyan lehet javítani a döngölt föld szakítószilárdságát, amelyet egy pár ívelt fal mutat.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Eközben a Dán Királyi Akadémia professzora, Frans Drewniak és Sara Martinsen tervező bemutatja a csalán-, kender-, len- és angolnafűszálakból készült építészeti felszereléseket és szerelvényeket – a falaktól a redőnyökig. Muhr szerint a Reset Materials kulcsfontosságú kiindulópontja Louis Kahn idézete volt: “Mit akarsz, tégla?”

A kiállításon a nagyméretű töredékek mellett egy asztal is helyet kapott, ahol bioanyag mintákat fedezhetnek fel a látogatók. Ezt az asztalt a fahulladékkal dolgozó csapat készítette, az Office Kim Lenschow és Bonnie Hvillum építészei, a Natural Material Studio bioanyag-specialistája.

A Dinesen fapadlógyártó cég levágásait felhasználva létrehoztak egy asztalt, amely átíveli a szoba hosszát, valamint egy sor zsámolyt készítettek kisebb fadarabok összefűzésével. Az Archival Studies a kiállításterv más elemeinél is a hulladékmentes megközelítést alkalmazta. A padlófelület egy építési területről származó újrahasznosított membrán, míg a textil az építési területről, míg a textil a mennyezetről lóg a feje fölött.

A kiállítás a Dán Építészszövetséggel együttműködve készült.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb