A Reset Materials kiállítás környezetbarát anyagokból készült épülettöredékeket mutat be
Kiállítás nyílt a Copenhagen Contemporary-ben, amely azt sugallja, hogyan nézhet ki egy kísérleti bioanyagokból készült város.
A Reset Materials névre keresztelt kiállítás a koppenhágai székhelyű galériában 10 különböző alacsony szén-dioxid-kibocsátású anyagból, köztük földből, biocementből, micéliumból, szilíciumból és szalmából készült építészeti töredékeket tartalmaz.
A Chrissie Muhr svájci építész és kurátor által felügyelt kiállítás 10 művész és építész közötti együttműködés eredménye, hogy feltárják, hogyan lehetne ezeket az anyagokat új módokon felhasználni, a kenderbeton, a pórusbeton, az újrahasznosított műanyag, a hulladékfa és a növényi rostok.
Ellentétben néhány anyagközpontú kiállítással, a Reset Materials célja, hogy a látogatók valódi képet kapjanak arról, hogyan nézhetnek ki és érezhetnek az ezekből az anyagokból készült épületek és építmények. A látogatókat egy háromdimenziós táj felfedezése várja, amely tele van nagyméretű tárgyakkal és installációkkal, amelyeket nemcsak közelről láthatnak, hanem tapinthatnak és szagolhatnak is.
Muhr szerint nem az volt a cél, hogy az egyes anyagokat támogassák, hanem hogy megmutassák, hogyan használhatók fel együtt. A kiállításon számos vezető építészeti stúdió, köztük a 3XN és a Henning Larsen Architects, valamint olyan művészek munkái láthatók, mint Jakob Steen és a Studio ThinkingHand.
A legszembetűnőbb kiállítási tárgyak közé tartozik a szalmából készült elemek sorozata, amely a Dán Királyi Akadémia Ipari Építészeti Központja (CINARK) és Tove Storch művész által vezetett projekt eredménye. A projekt azt vizsgálja, hogy a kötegelt nádból hogyan válhatnak teherhordó ívek, míg a nádfedeles panelek hőkezelésével javítható tűzbiztonságuk.
Az anyagi innováció egyik leglenyűgözőbb példája Honey Biba Beckerlee művésztől és a Lendager építészeti stúdiótól származik, akik a szilícium új felhasználási lehetőségeit kutatják, a Földön az oxigén után a második legelterjedtebb elem.
Számos termékmintát mutatnak be, beleértve a szilíciumhulladék földdel kombinálásával készült téglákat, valamint a szilíciumporból készült mázzal ellátott csempéket. A dán építészeti stúdió, a ReVærk Kasper Kjeldgaard tervezővel együttműködve feltárta, hogyan lehet javítani a döngölt föld szakítószilárdságát, amelyet egy pár ívelt fal mutat.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Eközben a Dán Királyi Akadémia professzora, Frans Drewniak és Sara Martinsen tervező bemutatja a csalán-, kender-, len- és angolnafűszálakból készült építészeti felszereléseket és szerelvényeket – a falaktól a redőnyökig. Muhr szerint a Reset Materials kulcsfontosságú kiindulópontja Louis Kahn idézete volt: “Mit akarsz, tégla?”
A kiállításon a nagyméretű töredékek mellett egy asztal is helyet kapott, ahol bioanyag mintákat fedezhetnek fel a látogatók. Ezt az asztalt a fahulladékkal dolgozó csapat készítette, az Office Kim Lenschow és Bonnie Hvillum építészei, a Natural Material Studio bioanyag-specialistája.
A Dinesen fapadlógyártó cég levágásait felhasználva létrehoztak egy asztalt, amely átíveli a szoba hosszát, valamint egy sor zsámolyt készítettek kisebb fadarabok összefűzésével. Az Archival Studies a kiállításterv más elemeinél is a hulladékmentes megközelítést alkalmazta. A padlófelület egy építési területről származó újrahasznosított membrán, míg a textil az építési területről, míg a textil a mennyezetről lóg a feje fölött.
A kiállítás a Dán Építészszövetséggel együttműködve készült.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el