„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

A Nikken Sekkei által tervezett japán pavilon az Expo 2025 Osakán az élet körforgását mutatja be

Az oszakai Expo 2025 Japán pavilonja, amelyet a Nikken Sekkei Ltd. tervezett, a „Between Lives” témát állítja középpontba, kiemelve az átalakulás ciklusait, amelyek a növények, állatok és társadalmak életét alakítják. 

Azt illusztrálja, ahogy az entitások szerepük végéhez közelednek, hogyan alakulnak át új formákba, átadva létezésük elemeit. A pavilon ezt a folyamatos ciklust tükrözi, számtalan összekapcsolt hurkon keresztül bemutatva, hogyan működik a világ.

A teljes élet, ahogyan azt a pavilon elképzeli, magában foglalja az élet minden formájának elismerését és tiszteletét, valamint értékük és összekapcsolódásuk megértését. Japánban a természettel való mély kapcsolat és a kifinomult esztétikai érzékenység alapvető összetevőinek tekintik az e ciklusokba való bekapcsolódást. 

A szerkezet elmélkedésre hívja, hogy mi fedezhető fel az élet végtelen körforgásában, ahol nincs világos kezdet vagy vége. Felteszi a kérdést, hogy ennek a ciklusnak mely elemei viszik tovább a létezés következő szakaszába.

A pavilon architektúrája körkörös szerkezetén keresztül testesíti meg a folytonosság fogalmát. A keresztben laminált fából (CLT) készült, jellegzetessége egy nagy fadeszkagyűrű, amelyen keresztül a látogatók a belső és a külső tereket egyaránt megtekinthetik, szimbolizálva a különböző életállapotok közötti átmenetet. 

A japán cédrusból származó faanyagot az Expo után Japán különböző építési projektjeiben újrahasznosítják, megerősítve a pavilon fenntarthatóság iránti elkötelezettségét. A szerkezet hivatalos webmagazinja ezt a témát bővíti azáltal, hogy feltárja a mögöttes ciklusokat, amelyek mind az életet, mind a fogadó ország pavilonjának kialakítását befolyásolják. 

2024 áprilisától és az Expo 2025 márciusi megnyitásáig a magazin havonta betekintést nyújt ezekbe a ciklusokba, kiemelve azok fenntarthatóság és jövőbeli társadalmi fejlődés szempontjából való relevanciáját.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A pavilont úgy tervezték, hogy “élő” építményként is funkcionáljon, biogáz rendszerrel, amely az Expo hulladékát energiává alakítja, szimbolizálva a megújulást és a fenntarthatóságot. Ez a folyamat látható a látogatók számára, lehetővé téve számukra, hogy megfigyeljék a pavilont, amint az bomláson és regenerálódáson keresztül működik. 

A belső tér három különálló zónára oszlik, amelyek a japán “keringés” koncepción kalauzolják el a látogatókat, megtestesítve a folyamatos, megszakítás nélküli ciklusok gondolatát. A pavilon több be- és kijáratot kínál, amelyek mindegyike más-más narratívát mutat be, biztosítva, hogy minden látogatás egy egyedi történetet tárjon fel, amelynek középpontjában az élet örök körforgása áll.

Sok más ország is bejelentette részvételét a 2025. április 13. és október 13. között megrendezésre kerülő Oszakai Expo 2025 kiállításon. A Carré 7 által tervezett belga pavilon az „Életmentés” témájával foglalkozik, amely a víz egyetemes jelentőségét és a vízben betöltött létfontosságú szerepét kutatja. Hasonlóképpen, a Constructo éppen most mutatta be a Chile Pavilon for Expo 2025 Osaka dizájnját, amely a kortárs ipari formatervezést a hagyományos mapuche textilművészettel ötvözi. Ezenkívül a Holland Királyság a közelmúltban bemutatta az oszakai Expo 2025 témáját, amely feltárja Hollandia elkötelezettségét a globális kihívások közös kezelése iránt.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Back to top button