A NASA szerint „a következő évtizedekben állandó épületek lesznek a Holdon”
Miközben a NASA arra készül, hogy 2027-ben űrhajósokat küldjön vissza a Holdra, az amerikai űrkutatási hivatal már azon gondolkodik, hogyan lehetne a Hold erőforrásait kereskedelmi célokra kiaknázni – árulta el Nujoud Merancy építészeti stratéga a Dezeen magazinnak adott interjújában.
Nujoud Merancy a National Aeronautics and Space Administration (NASA) stratégiáért és építészetért felelős helyettes adminisztrátora. Az Exploration Systems Fejlesztési Misszió Igazgatóságán dolgozik, és úgy írja le munkáját, hogy a „jövő nagy képére” összpontosít, amely az ügynökség hosszabb távú programjainak korai szakaszait mutatja be.
A NASA Hold-küldetéseinek középpontjában a tudományos kutatás áll, az Artemis-program pedig az 1972-es Apollo 17 óta először 2027-ben küld űrhajósokat a Holdra. De mivel az ügynökség hosszabb távú Holdon való tartózkodást tervez, Merancy látja a kereskedelmi lehetőségeket.
“Az egyik nagy kérdés a Hold körül az állandó lakóhely kiépítésének üzleti célja” – mondta Merancy. „Hosszabb távon tekintve a kérdések egy része a következőképpen alakul: lehet-e valamit bányászni – ebben az esetben a kereskedelmi ipar lenne a vezető szerep, vagy inkább egy tudományos típusú platformként kezelni, mint az Antarktiszt?” -folytatta
Nujoud Merancy szerint az alacsony Föld körüli pálya turizmus kérdése is napirenden van. “A lehetőségek jelenleg végtelenek, és ez valóban attól függ, mennyire tudjuk ezt a dolgot elérhetővé tenni a tudomány és a technológia feltárásával, hogy az üzleti közösség megtalálja ezeket a lehetőségeket a jövőben.” – mondta.
Merancy párhuzamot lát a holdi szerkezetek építésére vonatkozó tervek és az Antarktisz zord körülményei között tapasztalt fejlemények között. A sarki kontinensen a tudósok számára készült épületek a 20. század elején kezdtek felbukkanni egyszerű kunyhószerű építményekként, de miután az 1959-es Antarktisz-szerződés az Antarktiszt kutatási kontinenssé nyilvánította, az országok elkezdték építeni saját állandó építészek által tervezett kutatóközpontjaikat, köztük az USA-ban. McMurdo állomás.
Az első holdi építmények azonban valószínűleg nem hasonlítanak olyan épületekhez, amelyeket a Földön látni szoktunk. Merancy szerint először azokat a túlnyomásos épületeket fejlesztik ki, amelyekben az űrhajósok élhetnek, és amelyeket a Hold felszínének felfedezésére használhatnak. Majd kis élőhelyeket építenek ki nagyobb településekre is kiterjeszthető kialakításokkal.
“Közvetlen célunk az, hogy elegendő infrastruktúrát szerezzünk a legénység 30 napos támogatásához, ami a következő évtizedben megvalósíthatónak tűnik, és onnantól kezdve elkezdjük a kiépítést.” – mondta.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
“Az állandó lakhatás valószínűleg még messze van a jövőben, mert kihívást jelent a rendszerek fenntartása és az energiaszintek fenntartása a holdéjszakák során, amelyek a déli sarkon több napig, az egyenlítőn pedig két hétig tartanak” – folytatta Merancy.
A Holdon megépülő első élőhelyek valószínűleg hengeres alakúak lesznek, hasonlóan az űrállomásokhoz és a rakétákhoz, de az élőhelyek növekedésével felfújható elemeket is felvehetnek. A hengerek a legjobb szerkezetek, amelyeket nyomás alatt álló elemekhez lehet építeni, ezért az általunk ismert hengeres modulokat nézi, de a légzsilipek és a fenntartható személyzeti rendszer beépítése – WC-k, ágyak, függőágyak és hasonlók.
Merancy kifejtette, hogy bár az in situ 3D nyomtatás kínál némi lehetőséget a Holdra építésre, nem valószínű, hogy túlnyomásos modulokhoz használják. Ehelyett használható leszállópadok és védőfalak készítésére.
Merancy szerint sok minden, ami a Holdra épül, ott is marad. Emiatt az állandó építmények fenntarthatóságát és a holdi tájra gyakorolt hatását mérlegeli. Azt reméli, hogy ami a Holdra épül, az meghaladja a múltbeli küldetések holdterveit, és túlmutat a pusztán funkcionálison, hogy legyen szépsége is.
“Nagyon korlátozottak vagyunk, és a teljesítménnyel kapcsolatban kihívások elé állítjuk azt, amit a Holdra visznek – minden kilogramm, amit a járműhöz adunk, elvonja a szállítható oxigént vagy vizet, így a teljesítmény kihívása nagy hajtóerő a tervezésben” – tette hozzá Merancy.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el