A merevtől a rugalmasságig: a modern irodai belső terek határainak újradefiniálása
Miközben továbbra is a folyamatban lévő világjárványban igyekszünk navigálni, az irodák és a munkaterületek jövője széles körben vitatott. Néhány azonnali hatás azonban egyértelmű: a merev, elsősorban irodai modell helyett ma ezekben a hibrid terekben az alkalmazkodóképes és a kényelem vált a legfontosabb prioritássá. Ezért, még ha a hosszú távú következmények nem is tiszták, a vállalkozásoknak minden bizonnyal törekedniük kell a hagyományos és a távoli módszerek közötti megfelelő egyensúlyra a hatékonyság és a munkavállalók jólétének előmozdítása érdekében.
Tervezési és építészeti szempontból a kereslet a kreativitást, a termelékenységet és a kényelmet elősegítő rugalmas munkakörnyezetekre fog összpontosítani – valamint a kapcsolódó technológiai, gazdasági és fenntarthatósági kihívások kezelésére. Ezt szem előtt tartva a neves székgyártó Wagner, Titus Bernhard és Andreas Weissenbach építészekkel közösen fejlesztette ki a Wagner Design Lab épületét, a dél-németországi Langenneufnachban. Az új munka- és életmódmintákat követve a tér rugalmasan használható a bemutatóteremtől az irodáig, és a vállalat “Wagner Living” márkáját jeleníti meg, miközben feltárja és újraértelmezi a modern munkaterület határait.
A lebegő épület és annak több funkciója
Minden egy ötlettel kezdődött: a Wagner család lakóházát, amely a márka bemutatótermeként is szolgált, egy látszólag zökkenőmentes és minimalista téglalap alakú térfogatként akarták átépíteni. A tervezési határokat feszegetni kívánó projekt egy karcsú gerendákra támaszkodó acél felépítményből áll, amely lehetővé teszi, hogy a térfogat magasan az eredeti épület fölött lebegjen. A 160 tonna acél mellett az építészek a világ legnagyobb üvegpaneljeit építették be; négy, egyenként 3,04 x 19,21 méteres, háromszorosan szigetelt sedak üveglapot, amelyek egyedi gépeket és magasan képzett szakemberek munkáját igényelték. Így az átlátszó, keret nélküli üveghomlokzat óriási kirakatként működik, amelyben a Wagner-székek és bútorok sziluettjei láthatók.
A szerkezet belsejében az épület egyetlen tartóoszlop használata nélkül, kiterjedten terül szét, és légies megjelenést biztosít, amely összeolvad a kilátással a természetre. A kompromisszumok nélküli modern iroda esettanulmányaként funkcionáló belső tere egy adaptálható, rugalmas térként van kialakítva, amely egy innovatív moduláris rendszer segítségével számos funkciót képes kiszolgálni.
A polcoktól a térelválasztókig: moduláris rendszer végtelen konfigurációval
A rugalmas környezet biztosítása érdekében Stefan Diez német tervező “D2” néven egy kortárs irodabútor-rendszert hozott létre, amely strukturálja a Design Lab nyitott, fehér terét. Az alumíniumprofilokból, csatlakozókból és méhsejtlemezekből álló építőkészleten alapuló elemek egymásba dughatók és csavarok nélkül összeszerelhetők. Amellett, hogy egy óriási polcot alkotnak, amely a Wagner Living székek modelljeit – köztük a D1 családot – mutatja be, a mattfekete D2 panelek egy kilenc méter hosszú asztalban is megjelennek (amely süllyesztett csatornákat tartalmaz a kábelelvezetéshez), és elválasztóként használják a társalgó területet a tér többi részétől.
A moduláris rendszer tehát egy fenntartható és könnyű felépítés, amely végtelen számú konfigurációhoz könnyen telepíthető – és így a változó környezethez megfelelően alkalmazkodik. Legyen szó polcok, bútordarabok vagy térelválasztók kialakításáról, a rendszer lehetővé teszi, hogy a Wagner munkatársai a marketing, a formatervezési és a belsőépítészeti részlegekről rugalmasan használhassák a Design Labot az otthoni munka alternatívájaként és mindenféle kreatív munkához. A D2 rendszer tiszta vonalai pedig a nyitott tér nagy hosszával együtt zavartalan kilátást biztosítanak a tájra, ami fokozza a tér megnyugtató hangulatát.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Sokoldalúságának teszteléseként a D2 rendszert a kölni MAKK Múzeumban is alkalmazták a “Workspace in Progress” kiállítás részeként. Stefan Diezzel és Wagnerrel szoros együttműködésben egyetemi hallgatók tárgyakat és bútordarabokat fejlesztettek ki a munka jelenlegi és jövőbeli formáira adott válaszként. Minden egyes projekt egy saját, D2 panelből készült, polcszerű dobozban volt elhelyezve, amelyet gyorsan össze lehetett rakni, majd a kiállítás után szétszedni.
A kreativitást, a fenntarthatóságot és a jólétet elősegítő rugalmas munkaterek felé
Kétségtelen, hogy a munkahely, ahogyan egykor ismertük, paradigmaváltáson megy keresztül – ezt az építészetnek és a formatervezésnek követnie kell. Az irodai környezetnek különösen ezekben a nehéz időkben különböző funkciókat kell befogadnia, hogy kielégítse az együttműködés és a jólét igényeit, ugyanakkor elősegítse a nagyobb hatékonyságot, a fenntarthatóságot és a kreativitást a munkaterületen belül. Ezért fontos, hogy továbbra is olyan termékeket és anyagokat kutassunk, amelyek megfelelnek ezeknek a kritériumoknak, legyenek azok bármilyen szokatlanok is.
Az olyan innovációk, mint a D2 rendszer, úgy tűnik, megteszik ezt az első lépést effelé, de még sok más lehetőség is van, amelyet fel kell tárni. A közeljövőben a Wagner ugyanis egy olyan konfigurátort kínál majd, amely lehetővé teszi a D2 bútorrendszer digitális tervezését, amely megfelel az ügyfelek egyedi kéréseinek, és megnyitja az utat a fenntarthatóbb, újrafelhasználható anyagok felé. Ily módon, ahogy a munkaterek jövőjébe tekintünk, a hangsúlyt a határok újradefiniálására, az új technológiák bevezetésére és a rugalmasság előnyben részesítésére kell helyeznünk a merev, hagyományos modellekkel szemben – csak így lehet célunk az egészségesebb és jobb munkakörnyezetek kialakítása.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el