A kínai kortárs építészet jövője: miként teremti meg Kína a polgári kultúrát egy új társadalom számára?
Egy újfajta, egyedi regionális sajátosságokkal jellemezhető építészet alakult ki az 1990-es évek közepén, amikor Kínában az építészek a kormány által irányított tervezőintézményektől függetlenül kezdtek működni. Az akkori vezető kínai építészeknek közösen sikerült egyedi építészeti alkotásokat létrehozniuk, amikor a világon oly sok épület épült, amelyek már nem a helyükön és a kultúrájukban gyökereztek.
A China Dialogues című könyvében Vladimir Belogolovsky a kínai építészet panorámáját rajzolja körbe a fő résztvevők szavain keresztül, lerántva a leplet a tervezők termékeny új generációjáról, akik mindannyian az építészet magasan intellektualizált és konceptuális felfogásában osztoznak. A China Dialogues 21 interjúval, amelyeket több mint 120, a 2000-es évek eleje óta országszerte felbukkant, gyönyörűen kivitelezett projektekről készült fotó és rajz kísér, az ország vezető építészeinek gondolkodási folyamatát tárja fel, szokatlanul őszinte módon betekintést nyújtva ötleteikbe, szándékaikba és elképzeléseikbe.
A China Dialogues példátlanul széles, mély és átlátható módon mutatja be a kínai építészek legeredetibb épületeit, és azt, hogy hogyan jutottak el a megvalósulásig. A kínai kortárs építészet a közelmúltban bontakozott ki teljesen, és ma már jelentős, sajátos regionális jellemzőkkel bíró műveket képvisel. Belogolovsky interjúi feltárják a kiválasztott irodák munkájának alapjául szolgáló gondolatokat, és ezek a fókuszált beszélgetések rávilágítanak arra, hogy a kortárs építészek stratégiái hogyan közelednek egymáshoz az egyedi terek létrehozásának keresésében, annak ellenére, hogy az egyes építészek között jelen van a sokféleség tényezője.
A századfordulóig Kínát a közvélemény általában az ideológiailag orientált eklektikus építészet országának tekintette, az elmúlt két évtized azonban számos tehetséges fiatal építészt hívott meg arra, hogy új képi világot és jelentéstartalmakat vetítsen a mai építészetre. Az interjúk során összegyűjtötték, hogy az épületek és terek készítését és létrehozását befolyásolja az, hogy hol van, a helyi technológiák és építési folyamatok megértése, amivel arra törekszik, hogy tükrözze azt, ami az építész körül van, és nem feltétlenül azt, hogy ki ő maga.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Az építészek a történelem, a művészet és a technológia által inspirált építészet jövőjének témáit érintik, és a digitális eszközök és a technológiai fejlődés, mint Kína jövőbeli urbanizációjának építészeti partnerei egyaránt a digitális eszközök használatára helyezik a hangsúlyt. Az építészetnek kísérletezőnek és progresszívnek kell lennie, ami arra késztet bennünket, mint fogyasztókat, hogy valami újat és mást keressünk, mint amit általánosságban ismerünk és megszoktunk, ezért minden generáció számára szükségessé teszi, hogy valami újat hozzon létre, ahogyan azt a kortárs kínai építészet gyökeresedésének módjai is szemléltetik.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el