A japán asztalosipar és a 3D-nyomtatott fahulladék felhasználásával készült csempék
A CLT-gyártásból visszamaradt fűrészpor felhasználásával 3D-ben nyomtatott moduláris lapokat további rögzítések nélkül összeillesztve hozták létre ezt a pavilont, amelyet a japán Mitsubishi Jisho Design cég mutatott be a Dubai Design Weeken.
A Warp egy teaházként funkcionáló pavilon, amelyet Kei Atsumi és Motoya Iizawa építészek fejlesztettek ki a Mitsubishi Jisho Design tokiói központjából, valamint a szingapúri székhelyű Vibha Krishna Kumar a Mitsubishi Jisho Design Asia céggel.
A projekt bemutatja a Regenerative Wood nevű építésziroda által kifejlesztett gyártási rendszert, amely bioműanyaggal kevert fahulladékból készült szálat használ 3D-nyomtatású épületelemekhez és bútorokhoz. A pavilon körülbelül 900 különböző formájú panelből épül fel, amelyek hagyományos japán famegmunkálási technikákon alapuló speciális illesztésekkel illeszkednek egymáshoz.
Az egyedileg számozott alkatrészek kézzel, szögek és kiegészítő rögzítések nélkül összeilleszthetők, így a szerkezet könnyen szét- és összeszerelhető különböző helyeken. A Regenerative Wood rendszer a fa építőelemek gyártásából származó fűrészport hasznosítja, amelyet Kei Atsumi szerint nagy pontossággal és szilárdsággal 3D-nyomtatható alapanyaggá alakítanak át.
Az alkatrészek megfelelő méretűek mind a nyomtatáshoz, mind a szabványos méretű kartondobozokba való csomagoláshoz, hogy megkönnyítsék a szállítást. A 2024-es Dubai Design Week alkalmával a The Warp-ot teaházként használták, amely egy hagyományos japán teaszertartásra invitálta a látogatókat.
A kompakt, 32 négyzetméteres területen elhelyezkedő pavilon egy japánkert melletti emelvényre került, melynek keskeny bejáratához kőút vezetett. A design a hagyományos japán teaházakra jellemző alacsony, négyzet alakú nyílásokra utal, amelyeket nijiriguchinak neveznek.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A szerkezet szerves, csavarodó görbéi, ha bekerültek, örvényszerű hatást keltenek, amely a tervezők által “ugrásnak a térben és időben” történő megjelenítésére szolgál. A forma kifelé és felfelé tágul, és olyan teret hoz létre, amely elég nagy ahhoz, hogy egy teamester előkészítse és kiszolgálja a vendégeket, miközben Dubai futurisztikus látképére néz.
A Warp a harmadik prototípus, amelyet a Regenerative Wood program részeként fejlesztettek ki. A projekt része annak a hálózatnak, amelyet a MEC Industry hulladékának hasznosítására hoztak létre, amely a Mitsubishi Estate csoporthoz tartozik, és olyan termékeket biztosít az építőipar számára, mint keresztragasztott faanyag (CLT).
Egy zárt hurkú rendszer létrehozásával, amelyben a hulladékot újrahasznosítják új termékek előállításához, a vállalat célja a zéró hulladék elérése a fűrészáru-feldolgozás során, miközben támogatja a fa alapú építkezések növekedését.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el