A “Chapel of Sound” koncerttermet egy ősi barlang akkusztikája és megjelenése inspirálta
A modern építészet gyakran törekszik arra, hogy szimbiotikus kapcsolatot teremtsen egy ember alkotta építmény és a környezete között – de ritkán fordul elő, hogy annyira hasonlít a környezetére, hogy szinte teljesen álcázza azt. Ez a helyzet a The Chapel of Sound esetében is, amely egy nemrég elkészült szabadtéri koncertterem a Kínai Nagy Fal közelében, Peking mellett. A dinamikus OPEN Architecture cég által életre keltett, tornyosuló építmény lehet, hogy egy halom kőre hasonlít, de eleganciája és monolitikus mivolta minden, csak nem egyszerű. A tökéletesen egy hegyvidéki völgyben elhelyezkedő koncertterem úgy tűnik, mintha az alatta lévő földből nőne ki, szervesen illeszkedve a környező tájba.
Mégis, közelebbről szemügyre véve a Chapel Of Sound kezd önálló entitásként formát ölteni: egy szabadtéri amfiteátrum és szabadtéri színpad, amely az akusztikát hivatott gyönyörűen felerősíteni. Megjelenése ellenére a csarnok nem kőhalmokból, hanem egy igazán egyedi típusú betonból készült rétegekből épült. A felhasznált anyagot ugyanis is helyi kőből készült adalékanyaggal kombinálták. Ebben az értelemben az építmény szó szerint a környezetéből született, a terület jellegzetes természeti tájának szerves része. Az OPEN Architecture alapítói, Li Hu Hu és Huang Wenjing a Chapel of Sound építése során nagyon is tudatában voltak a völgy egyedülálló környezetének, és nagy gondot fordítottak arra, hogy a szerkezet otthonosan érezze magát. “A természet szimfóniája az, amit igazán szerettünk volna, hogy az emberek itt megtapasztaljanak” – mondta a páros nemrég egy hivatalos nyilatkozatban.
Az építmény kompozíciója réteges, szinte olyan, mint egy többrétegű torta. Bár az egy tömör építménynek tűnik, valójában két különálló héjból áll: egy belső és egy külső héjból, a kettő között pedig egy különálló tér található. A koncertterem belseje az, ami megkülönbözteti a többitől. A valóban szabadtéri, széles, kör alakú nyílás a mennyezeten lehetővé teszi, hogy a napfény beáramoljon a térbe, és megvilágítsa a fellépő művészeket. Ez az “üresség” lehetővé teszi más természeti elemek, például a szél és az eső bejutását is a térbe. Azért ne aggódjon, hogy elázik. Ahogy az eső esik, az okos vízelvezető rendszer gondoskodik arról, hogy senki ne legyen vizes.
A mennyezeten lévő nyílás csak egy a sok közül a szerkezetben. Számos ilyen nyílás található a sziklaszerű térben, amelyek mindegyike a koncertterem akusztikáját hivatott javítani és erősíteni, anélkül, hogy hagyományosabb hangelnyelő anyagokra lenne szükség. Az épület nyitott terei azt a kettős célt is szolgálják, hogy még jobban összekapcsolják a környezetével, kiegészítve a környező tájjal való egyedülálló szinkronitását. Bár a Chapel of Sound látszólag zenei helyszín, a kreatív OPEN Architecture duó szándéka szerint ez egy “szemlélődő tér” is, egy olyan hely, ahol a látogatók valóban kapcsolatot érezhetnek a környező területtel.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Jellegzetes monolitikus megjelenésével és barlangszerű belső terével, amely az elemeknek való kitettség ellenére a meghittség és a melegség érzetét kelti, a Peking külterületén nemrég megnyitott Chapel of Sound (jelentése; hangkápolna) minden bizonnyal még évekig a hegyoldal csodája lesz, és olyan természeti szépséggel nyűgözi le a látogatókat, amely messze túlmutat egy egyszerű sziklahalmon.
Forrás: www.dornob.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el