15 enteriőr, amely a közvetett világítás hatékonyságát szemlélteti
A világítás gyakran a számok játéka – túl sok, és a belső terek elveszítik élüket (szó szerint), túl kevés, és a félhomályos légkör miatt a tér unalmasnak tűnhet. Fontosságát a belsőépítészetben nem lehet eléggé hangsúlyozni: ha jól csinálják, nemcsak a tér építészeti jellemzőit emeli ki, hanem a lakók is jól érzik magukat.
Ahogyan Carmelo Zappulla, a Lighting Studio External Reference munkatársa az Architonic magazinnak adott nemrégiben megjelent interjújában kifejti; a fény kulcsfontosságú eszköz az érzelmi elemek hozzáadásához és a tér “megelevenítéséhez”. Ebből következik, hogy egy rosszul sikerült világítási koncepció katasztrofális következményekkel járhat egy egyébként tökéletesen megtervezett helyiségre nézve.
Rengeteg mesterséges világítási lehetőség közül választhatunk, és hogy melyik működik a legjobban, azt általában a belső tér jellege és a kívánt térhatás határozza meg. Az egyik leggyakoribb a közvetett világítás. Ez a technika olyan lámpatesteket használ, amelyek a fényt olyan felületekre irányítják, amelyek fényvisszaverőként működnek, és lágyítják a kibocsátott sugarakat, hogy elkerüljék az oszlopszerű, terjedelmes sugarakat az egyenletesebben eloszló ragyogás javára.
Bár gyakran a környezeti fény közé csoportosítják, a közvetett fény az akcentusvilágítás egyik típusa is lehet. Míg az előbbit a teret megvilágító fő fényforrások leírására használják, az utóbbi olyan lámpatestekre utal, amelyek kiemelik a helyiség bizonyos részeit, vagy tudatosan az érdekes pontok felé irányítják a néző tekintetét. A közvetett világítás minimalizálja az árnyékokat és a visszaverődő tükröződést, így különösen alkalmas olyan helyiségekben, ahol tükröződő felületek vannak, például számítógépek, tükrök vagy televíziók.
A közvetett megvilágítás hatékonyságának illusztrálására az ArchDaily adatbázisából öt különböző belsőépítészeti tipológiára vonatkozó példát gyűjtöttünk össze, amelyek megmutatják, hogy a megvilágítás ezen formája hogyan emelheti ki a különböző tereket a négy falon túlra.
Wellness
A szállodai, kereskedelmi vagy privát spa és wellness területek a leggyakoribb belső terek közé tartoznak, amelyek kihasználják a közvetett fény szórt ragyogását. A lámpatestek itt gyakran organikus formákat, például gömböket vagy hullámokat vesznek fel, visszhangozva a kibocsátott sugarak nyugtató és vizuálisan vonzó hatását. Máskor a rejtett LED-csíkokat arra használják, hogy kiemeljenek bizonyos építészeti jellemzőket, mint például a texturált falak és medencék, vagy hogy a könnyű navigáció érdekében azonosítsák és elkülönítsék a relaxációs zónákat aktív társaiktól.
Kulturális
A nyilvános kulturális terekben, például múzeumokban, könyvtárakban vagy művészeti galériákban a közvetett fény ugyanolyan hasznos. A fényforrások úgy történő elhelyezésével, hogy a fénysugarak visszaverődjenek egy felületről a bemutatott tárgyakra, vagy megvilágítsák azok hátterét, a fénytervezők a közvetlen reflektoroknál finomabb módon vonzzák a nézők tekintetét. Az így létrejövő hatás titokzatos minőséget kölcsönöz az adott tárgynak, amely ideális a hatásos műalkotások vagy régi könyvek kiemelésére anélkül, hogy a hőkárosodás vagy a nyílt ragacsosság kockázatát kockáztatná.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Lakóépület
Ami a lakóterek belső tereit illeti, a fürdőszobák és a konyhák két kiemelkedő jelölt a közvetett fényakcentusok számára, a tükröződő felületek sokasága miatt. A nyilvánosabb wellness-részlegekhez hasonlóan a magánfürdőszobák is profitálnak a további felületről visszaverődő fény hízelgő jellegéből, amely meleg és pihentető légkört teremt, nem is beszélve a gyakran javuló tükör megjelenéséről. A konyhákban a tervezők a közvetett fényforrások célzott használatával vizuálisan feldobhatják az olyan funkciókat, mint a sziget vagy a nyitott szekrények és lebegő polcok.
Iroda
A munkahelyek vitathatatlanul a legképernyősűrűbbek, és így ugyanúgy profitálnak a közvetett fényforrásokból, mint a konyhák vagy a fürdőszobák. Egy másik tulajdonság, ami miatt ez a fajta világítás különösen alkalmas a nagy stressznek kitett környezetekben: a nyugtató érzelmi hatás. Az íróasztalok felett vagy az asztalokon elhelyezett szükséges feladatvilágításnak a közös helyiségekben vagy a pihenőhelyiségekben található indirekt fényforrásokkal való kiegészítésével a munkáltatók egyértelműen meghatározott zónákat kínálhatnak a munkatársaknak a napi feladatoktól való elvonulásra, és növelhetik az általános jólétet és a boldogságot, ami magasabb termelékenységi szinteket eredményez.
Kiskereskedelem
A kiskereskedelmi belső terek is gyakran használják ki a közvetett fény megnyugtató hatását – a látogatókat elidőzésre invitáló meleg légkör megteremtésével ez a fajta világítás-tervezés lehetővé teszi az üzletben dolgozók számára, hogy hosszabb ideig beszélgessenek a leendő ügyfelekkel, és részletesen kifejtsék egy adott termék előnyeit. Ráadásul a közvetett fény ugyanúgy hízeleg az élettelen tárgyaknak, mint tükörképeinknek, így tökéletes kettős ütőerő a ruházati boltok és öltözők számára.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el