„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

A WAVR 3D nyomtatott hullámenergia-gyűjtőt tervez

A hawaii székhelyű WAVR vállalat kifejlesztette egy olyan moduláris technológia prototípusát, amely az óceán hullámainak tetején lebegve gyűjti az energiát a víz mozgásából.

A WAVR Wave Energy Converter (WEC) elnevezésű rendszer egy csuklós, lebegő szerkezetet használ, hogy folyamatosan energiát gyűjtsön a hullámok mozgásából. A rendszert olyan helyekre fejlesztették ki, mint Hawaii, ahol a szárazföldek kis kiterjedésűek, és jelentős a kapcsolatuk az óceánnal.

A kezdeti prototípusokat úgy fejlesztették ki, hogy a fogyasztók, például a hajósok önálló rendszerként használhassák, akik a modellt a vízbe helyezve energiát termelhetnek kis elektromos eszközök működtetéséhez.

A WAVR alapítója, Clyde Igarashi azonban elmondta, hogy az elképzelés az, hogy “nagyobb intézményekkel” társuljanak, hogy olyan hullámfarmokat hozzanak létre, amelyek potenciálisan nagyobb lakosság számára is biztosíthatnának háztartási energiát.

“Az az elképzelésünk, hogy ne egy nagy legyen, amelyet egyetlen nagy hullám táplál, hanem inkább több egységet adjunk hozzá” – mondta. “A moduláris kialakítás kisebb, valószínűleg elfogadhatóbb és könnyebben fejleszthető”.

Igarashi és csapata a Robogio Dynamics gyártó céggel együttműködve és Viktor Csekobozarov orosz mérnök tanácsadásával kifejlesztett egy prototípust, amely 3D-nyomtatott műanyagból készült, és kevesebb mint 4,5 kilogrammot nyom. Az eszköz a csuklópántokon keresztül rögzített hullámok mozgását használja fel, és azt egy belső akkumulátoron keresztül tárolja, valamint képes külső akkumulátorok töltésére is.

Bár a tervezés jelenleg egyetlen modellre korlátozódik a hullámenergia-gyűjtési technológiával, Igarashi reméli, hogy a technológia eléggé támogatott lesz ahhoz, hogy szél- és napenergia-kapacitással is rendelkezzen.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Jelenleg a rendszer négyzetlábanként körülbelül három watt energiát termel, ami Igarashi szerint körülbelül egynegyede a szabványos napelemek jelenlegi teljesítményének. Szerinte azonban a technológia, mint megújuló energiaforrás elsődleges előnyei a hullámok állandóságából adódnak.

A projektet Hawaii állam zöld energiacéljaival összhangban fejlesztették ki, amely 2045-re 100 százalékos megújuló energiaportfóliót kíván elérni. A projekt elnyerte John Waihee, az állam korábbi kormányzójának támogatását, aki jelenleg a vállalat tanácsadója.

Eddig csak egyedi, hullámenergia-technológiával működő egységeket gyártottak. Igarashi megjegyezte, hogy a jelenlegi hullámenergia-technológia “túl nagy ahhoz, hogy praktikus legyen”, mivel nagyok és nagyobb hullámokra támaszkodnak, míg a WAVR-rendszer kisebb hullámokra támaszkodik, amelyek közelebb lehetnek a partvonalhoz.

Úgy véli, hogy cége rendszere járható utat mutat a jövőbe.

A súlyokkal vagy az óceánfenékhez való csatlakozással lehorgonyzott konstrukciót a meglévő szélerőművek körül lehetne alkalmazni, hogy az egységek által elfoglalt óceáni területet a lehető legkisebbre csökkentsék.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb