„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Minimalista templomként alakították ki az olasz éttermet

Az Osteria Betulla egy tehetséges séf, Arslan Berdiev, a szenzációs Birch étterem alapítójának második projektje. Mind a ‘Birch‘, mind a ‘Betulla‘ oroszra fordítva “nyírfát” jelent. De míg a ‘Birch‘ a páneurópai kulináris hagyományokra épül, a ‘Betulla‘ az olasz konyhára összpontosít. Az Osteria Betulla koncepciója az egyszerű olasz ételekre támaszkodik azok eredeti változatában, a termékek magas minőségére helyezve a hangsúlyt. Arslan minden projektjének fontos jellemzője a perfekcionizmus és az ételek váratlan, meglepő módon történő tálalása, ami az Osteria konyhájában is tükröződik.

Az építészek már a kezdetektől fogva egy “olasz étkezde” képéhez igazodtak, de nagyon minimalista és letisztult módon. Tisztában voltak vele, hogy az étterem csapata mennyire szentül érez a munkája iránt, ezért ezt az érzést akarták a vizuális arculatba átültetni. Így jutottak el egy bizonyos “étkezési templom” ötletéhez – egy olyan helyhez, amely egy letisztult, minimalista, fényárban úszó európai kápolnára emlékeztet.

Ugyanakkor nem csupán egy klasszikus olasz enteriőrt akarták újraalkotni, hanem Olaszország modern szellemiségét akarták Szentpétervárra hozni, hagyományos színek, formák és anyagok felhasználásával. A projekt átdolgozása során a hagyományos templomokra jellemző építészeti dramaturgiát használták. A vendégek egy kúposan záródó, árnyékos bejáraton keresztül jutnak be a főtérbe. Belépnek az első, félhomályos kis terembe, és tovább – a második, fényárban úszó terembe. Így a vendégek az árnyékból a fénybe érkeznek.

A főteremben (amely az alagsorban, a földszint alatt található) az összes ablaknyílást kiszélesítették, és az ülőhely szintjére süllyesztették őket, hogy a terem jobban kihasználja a fényt, és ne egy földalatti boltozatnak tűnjön. A katolikus esztétikára utaló elemek gyakorlatilag mindenhol felfedezhetők. Az első terem központi eleme a metaforikus oltár – egy nagy asztal, amelyen a tésztacséf dolgozik. Minden asztal felé van fordítva, ami a színházi előadás hatását kelti, és lehetővé teszi, hogy a vendégek végignézzék a tésztakészítés misztériumát.

A második terem pikantériáját a középen elhelyezett templomi padok adják, de az olajfa és a három kiot fülke is hangsúlyt kap. Mivel az olasz konyhának megvan a maga szentháromsága – a bor, az olívaolaj és a kakukkfű -, ezeket helyezték el a fülkékben. Az olasz városokban szokásos ivókutak az első teremben egy borhűtő, a pihenőhelyiségben pedig egy mosdókagyló formájában kerültek kialakításra. Mivel Olaszország híres a borairól, nem hagyták ki a borospincét sem, amelyet a lépcső alatti térben alakítottak ki. A világos színjátéknak és a falakon lévő tükröknek köszönhetően vizuálisan sikerült ellaposítaniuk a pince geometriáját.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Az olaszos hangulat bevezetése mellett az egyik fő cél az volt, hogy a pince meglévő sötét terét egy jól megvilágított, szellős térré alakítsák át, amely nem nyomasztó a látogatók számára. A feladat nagyon nehéznek, sőt egy ponton lehetetlennek tűnt az építészek leírása szerint; a belső tér megmunkálásának fő építészeti eszköze a boltíves mennyezet volt. Nemcsak a templomi építészetre utal, hanem eltörli a mennyezet és a falak közötti határt, miközben maximálizálja a terem magasságát. Ugyanakkor a kupolás mennyezet számos mérnöki hálózatot rejt. Az ablakpárkányok eltérítésének alkalmazásával sikerült minél több fényt beengedni a terembe, és szellősebbé tenni azt. Ezt a technikát hagyományosan a templomokban alkalmazzák.

A nagyon minimalista anyagpaletta mindössze három alapanyagból épül fel: travertin, amely gyakran megtalálható az olasz utcák burkolatában, fa a bútorokhoz és a falpanelekhez, és világos színű vakolat a falak fő anyagaként. Mindez segítette Olaszország képének közvetítésében. A bejárati rész kialakítása külön projekt volt, ahol egy figyelemre méltó elem, amelyet minden vendég nagyon szeret, a támfalba mélyen belemélyített íves tükör. “Ez a mi csendes háziasszonyunk, amely üdvözli és búcsúztatja Önt.” -írják az építészek.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb