„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

HírekKörnyezetvédelem, energiatakarékosság

Megújuló energia, napelem és A+ családi házak pályázata

Örömmel értesítjük Kedves Látogatóinkat, augusztus 15-től beadhatóak a tisztán napelemes, a komplex épületenergetikai beruházásokra, valamint az új építésű A és A+ kategóriájú lakóingatlanok építésére vonatkozó pályázatok.

Röviden összefoglaljuk a pályázat legfontosabb feltételeit, leírjuk az ajánlatkészítéshez valamint a szükséges energetikai audithoz a legfontosabb adatbekérőket.

A pályázat feltételei magánszemélyeknek meglévő ingatlanok esetében

– Az épület használatbavételi engedélye nem lehet későbbi, mint 1991 december 31., azaz most sajnos csak az 1992 előtt épült ingatlanok tudnak pályázni.

– Az ingatlan jelenlegi állapota alapján B, C és D energetikai osztályba tartozó ingatlanoknak van esélye kizárólag napelemes beruházással 50%, de maximum 5 millió forint támogatást igénybe venni. Az ingatlan energetikai auditját elvégezzük, s kiszámoljuk, mekkora rendszerre van szükség a támogatás elnyeréséhez, mert két előírásnak kell megfelelni a beruházással:

1. Ha a kiinduló állapot B volt, akkor el kell érnünk az A+ osztályt, ha az épület C, vagy D kategóriából indult akkor pedig az A osztályt.

2. A napelemes rendszer által megtermelt éves energiamennyiségnek el kell érnie az épület éves fűtési és használati meleg víz fajlagos energiaigényének minimum 25%-át. (Ez nem jelenti azt, hogy árammal kell fűteni és HMV-t előállítani.)

– Amennyiben az ingatlan kiinduló állapota rosszabb, mint D, azaz E, F, G, H, vagy I osztályba tartozik gyakorlatilag nincsen esély kizárólag napelemes beruházással pályázatot beadni, hanem szinte bizonyosan komplex beruházásra van szükség az alábbi két feltétel miatt:

1. Az ingatlannak el kell érni a minimum B kategóriát.

2. Amennyiben a felújítás az épület összenergia fogyasztásában min. 50%-os megtakarítást hoz 40%, de max. 3 millió Ft támogatás igényelhető. Amennyiben min. 60%-os megtakarítást érünk el 50%, de max. 5 millió Ft támogatásra vagyunk jogosultak. Az ingatlan energetikai auditját elvégezzük, s javaslatot teszünk, hogy a napelemes rendszer mellett milyen további beruházással lehet a legkisebb költséggel a legnagyobb megtakarítást elérni.

A pályázat feltételei meglévő társasházak és lakásszövetkezetek esetében:

– Az előbbi feltételeken túl további kitétel, hogy csak legfeljebb 12 lakásos/lakásalbetétes, hagyományos technológiával épült ingatlan pályázhat.

A pályázat feltételei új építésű ingatlanok esetében, amennyiben magánszemély az építtető:

– Rendelkezni kell az engedélyezett építési tervvel, de az építkezésnek még nem szabadott megkezdődnie.

– Az ingatlan hasznos alapterülete családi ház, ikerház, sorház, láncház esetén nem haladhatja meg a 200 nm-t.

– A megújuló energia felhasználása kötelező oly módon, hogy a fűtés és HMV fajlagos energiaigényének min. 25%-át tegye ki a megújuló energia részaránya.

– Amennyiben az épület A kategóriás lesz 40.000 Ft/nm, de max. 4 millió Ft támogatás igényelhető. Amennyiben az épület eléri az A+ osztályt 60.000 Ft/nm, de max. 6 millió Ft támogatás vehető igénybe.

A pályázat feltételei új építésű ingatlanok esetében, amennyiben gazdálkodó szervezet a beruházó:


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

– Csak társasház építése esetén adható be pályázat.

– Lakásonként max. nettó 90 nm hasznos alapterületig nyújtható támogatás úgy, hogy legfeljebb 12 lakásalbetétes legyen az ingatlan.

A napelemes beruházás méretének meghatározásához az alábbi adatokra van szükségünk:

1. Éves áramfogyasztás kWh-ban – külön a nappali és a vezérelt (éjszakai) áram, ha van

2. Tetőfelületekre vonatkozó pontos méretek a tájolás megjelölésével és fényképpel

3. Rendelkezésre álló teljesítmény megjelölése (pl. 3 x  16A)

4. A pályázati kritériumok meglétének vizsgálata fent felsorolt szempontok alapján kiemelten az energetikai auditra vonatkozóan, amelyhez az alábbi adatokat kérjük:

Az épület energetikai auditjának elkészítéséhez az alábbi adatokra van szükségünk:

– Alaprajz, vázlat (helyiségek funkcióval, méreteivel együtt) a fekvés megjelölésével

– Gépészeti adatok (fűtés-hűtési rendszerek leírása; típus, teljesítmény, szabályozhatóság)

– Nyílászárók típusa (lehetőleg ’k’, vagy ’u’ értékkel, illetve mikor kerültek beépítésre)

– Metszetek, rétegrendek pontos leírása, szigetelések.

Legjobb, ha van egy komplett tervdokumentáció elektronikusan, vagy energetikai számítás (Winwattban) de a gépészeti leírást ekkor is kérjük csatolni. Amennyiben valami nem áll rendelkezésre keressen minket és találunk megoldást!

Minden támogatási összeg utófinanszírozott, azaz meg kell valósulnia a beruházásnak, annak értékét ki kell egyenlíteni, s utána hívható le – nyertes pályázat esetén – a támogatás összege. Miután a teljes programra csupán 1,6 milliárd forint áll rendelkezésre, ami mindösszesen kb. 500 sikeres pályázat támogatását teszi lehetővé az egész országban, becslésünk szerint a pályázat szeptember folyamán bezárásra kerül, ezért javasoljuk a folyamat mihamarabbi elindítását.



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb