„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Helyi technikák a nagyvárosokban: a földön és a bambuszon túl

A népies technikák és a helyi anyagok egyre fontosabbak az építészetben, de vajon lehetséges -e ezeket az eszközöket és megoldásokat nagy városi területeken is hatékonyan alkalmazni?

1984-ben Severiano Porto, az amazóniai építész már rámutatott arra, hogy az építészetet jobban össze kell kötni az építkezés helyszínével. A helyi anyagok és technikák használata minden nap egyre fontosabbá válik, figyelembe véve az építészet iparának a bolygóra gyakorolt negatív ​​hatásait. Nem meglepő, hogy ezt a megközelítést alkalmazó projektek száma napról napra növekszik, ahogy azt Severiano már a nyolcvanas évek óta megjelent munkájában is említette.

“Próbáljunk egy kicsit felrázni a dolgokat, és változtassunk mindazon, amit megtanultunk és megszoktunk, próbáljuk meg lecserélni az építkezés, a megoldások és a terek nem megfelelő fogalmait, és a kreativitás, a biztonság és a bátorság felhasználásával helyettesítsük őket más stratégiákkal, amelyek jobban megfelelnek [amazóniai] régiónak, az itt élő emberek javára, az itt épült házakban.”Severiano Porto záró mondata az “Artes Visuais na Amazônia” (Vizuális művészet az Amazonasban) szemináriumon.

Az ókori népek kultúrájának helyreállítása során a népies technikákat eszközként használták, hogy lehetővé tegyék az olyan projektekkel, mint az iskolákkal, közösségi központokkal és más típusú infrastruktúrákkal a közösség támogatását. A helyi anyagok és technikák használatát gyakran a pénzügyi és anyagi források hiánya motiválja, ami nagyon gyakori a távoli elszegényedett régiókban. Ezek a technikák a helyszíntől függően változnak, de a fő elv a hozzáférhető anyagok használata, amelyek helyi forrásból származnak. A leggyakrabban használt anyagok, amelyeket ismerünk, amikor természetes technikákat alkalmazó projektekre gondolunk, a különböző típusú földek, például homok vagy agyag, de egyes projektek természetes szálakat, mint a bambusz vagy helyben fejtett követ alkalmaznak fő anyagként.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ezt a logikát azonban nehéz nagy léptékben alkalmazni, különösen a nagyvárosokban, ahol az összes természetes földterület megsemmisült. A kortárs építészet tehát fontos kihívással néz szembe: a természetes anyagok és technikák ezen filozófiájának beépítése az urbanizáció által fogyasztott nagyvárosba. Ez újabb fontos kérdést vet fel: van -e elegendő hely a jelenlegi városmodellünkben az ilyen integrációhoz?

A nagyvárosokból hiányoznak az üres telkek és a természetes anyagok, és a speciális munkaerőt is nehéz megtalálni, mivel az építőipar gépesítése az ősi készségek és az egyre inkább elszigetelt közösségek elvesztését és marginalizálódását eredményezte. A hagyományos építési módszerek a nagyvárosokban általában olyan anyagokat és technikákat tartalmaznak, amelyek bár negatívan hatnak a környezetre és a társadalomra, viszont nagyon olcsók és könnyen beszerezhetők. Figyelembe véve bolygónk jövőbeli kilátásait, fontolóra kell vennünk a városépítés és a földfoglalás módjának megváltoztatását. Ezért a természetes anyagok integrálására kell összpontosítanunk a nagyvárosokban elérhető és megfizethető technikákkal. Figyelnünk kell azonban a folyamatra is, olyan módszereket és anyagokat választva, amelyek kisebb hatással vannak a környezetre, mind helyi, mind globális szinten.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb