„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Hagyományos kínai anyagokkal és tipológiával építették meg a könyvtárat a kultúra tiszteletében

A Condition_Lab & UAL Studio által tervezett ‘Pingtan Könyvesház’ egy könyvespolcok és ablakok mátrixa. Egy olyan hely, ahol a gyerekek egyszerre olvashatnak, tanulhatnak és játszhatnak, mint a vidéki falusi könyvtárak új paradigmája Kínában.

A Dong kisebbségi falvak szembesültek azzal az állandóan jelenlévő valósággal, hogy gyönyörű örökségük gyorsan elpárolog, és egy idegen anyag – a beton – érkezése miatt lassan megszűnik létezni. Egész falvak, amelyek évszázadokon át egyetlen fenntartható anyagból, az őshonos kínai fenyőből épültek, mára fokozatosan veszítik el identitásukat. A kortárs életmód és a modernizációra való törekvés kihívás elé állítja, többek között a Dong falvak kulturális ‘DNS-ét’. A pingtani általános iskola a legjobb példa erre, mely egy 20 évvel ezelőtt épült iskola, amely teljes egészében betonból készült. A több mint 300, 6-13 év közötti gyereket befogadó komplexum egy épületrendszerből áll, amely egy udvart körülvevő csarnokból és étkezdéből, tantermekből, kollégiumokból és adminisztrációból tevődik össze.

Ezen okok miatt a Condition_Lab lehetőséget látott egy olyan faszerkezet bevezetésére, amely megtartotta a Dong építészeti identitását, amely újra felébresztheti a csodálat érzését az örökségükben. Az “élő örökség” egy formája, amely újra összekapcsolja és inspirálja a fiatalabb generációkat és a gyerekeket, lehetővé téve számukra, hogy közvetlen kapcsolat révén értékeljék kultúrájukat. A projekt a második könyvtár, amelyet a Condition_Lab tervezett és épített a régióban, az első Gaobu Könyvesház volt, mely 10 kilométerrel feljebb található. Az elképzelés egyszerű, minden projekt Dong hagyományos, “Galan” favázas ház tipológiáját veszi alapul, és azt a kortárs tervezéshez igazítja, ahol az olyan elemek, mint a lépcsők, falak, ablakok és a padló újraértelmezésre kerülnek.

A Condition_Lab szorosan együttműködött a helyi ácsokkal és a CUHK Építészeti Iskola építészhallgatóival. “A helyiek, a lassúság és a meghallgatás a projekt mögött álló legfontosabb attribútumok, nélkülük a könyvtár nem jöhetett volna létre. A részvétel folyamatán keresztül elnyertük a falubeliek és az iskola igazgatójának bizalmát, ami lehetővé tette számunkra, hogy létrehozzunk egy társadalmi narratívát, amely segített nekünk abban is, hogy adományozókat találjunk, akik végül szponzorálják a projektet.” -írja weboldalán az építészeti cég.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A projekt teljes egészében egyetlen anyagból épült: őshonos kínai fenyőből. Az egyetlen “idegen” anyag a homlokzathoz használt polikarbonát panelek, amelyek lehetővé teszik a napfény beszűrődését és a kilátást. Az építés a hagyományos dong-i ácsmunka részleteit követte.

A projekt értéke két alapvető tanulságban rejlik. Az első közvetlenül a pingtani gyerekekre vonatkozik, akik azon túl, hogy élvezik a könyvtárban való játékot, rájöttek, hogy kultúrájuk él és továbbra is releváns ebben a gyorsan változó világban. A második a tudományágra vonatkozik, egy olyan pillanatban, amikor úgy tűnik, hogy az építészet elvesztette lelkét a folyton követelőző fejlesztők miatt, ami tudatosítja az építészet társadalmi jelentőségét. A társadalmi hatás nem igényel nagy összegű pénzügyi befektetést, a tervezés nem korlátozódik a csúcskategóriás projektekre, az építészetnek célt kell szolgálnia.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb