„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Az új kínai csillagászati ​​múzeum kialakítása a „világegyetem lényegét” tükrözi

Már mielőtt belépnénk az új Shanghai Csillagászati ​​Múzeumba, olyan érzésünk támad, mintha az űr birodalmába érkeztünk volna, ahogyan az ívelt sétányok, a kör alakú épületek és a látóhatár felől emelkedő bolygószerű kupola keringenek körülöttünk. Ahogy követjük az utat, magával ragad a hatalmas, 39000 négyzetméteres épület gravitációja, amely a Sanghaji Tudományos és Technológiai Múzeum egyesület legújabb tagja. Az Ennead Architects tervei szerint a csillagászati ​​szerkezet a legnagyobb a maga nemében a Földön.

„Az épület koncepciójának célja egy olyan hely létrehozása, ahol az intézményi küldetés teljes mértékben összhangban van az architektúrával. Az épület maga is tanít, és megállja a helyét a világegyetemünket alakító néhány alapelvben” – mondta Ennead partnere, Thomas J. Wong. „A Sanghaji Csillagászati ​​Múzeum ötlete az volt, hogy a téma zsigeri tapasztalatait integrálja a tervezésbe, és ezt eljuttassa a látogatókhoz már mielőtt belépne az épületbe, és a látogatás végén, a csúcspont közvetlenül a égbolt, amelyet az architektúra keretez be, és támogat.”

Wong kifejtette, hogy cége három fő elemre összpontosított a “földönkívüli” projektben. Először a látogatók áthaladnak az Oculus-on, egy arannyal keretezett tetőablak, amely lehetővé teszi a ragyogó napfény mozgását a pályáján egész nap az udvaron és a tükröző medence felett.

„Egy univerzumban vagyunk, amely folyamatosan mozgásban van, ami éppen annyira nélkülözhetetlen, mint amennyire könnyű figyelmen kívül hagyni” – mondja Wong. “Az orbitális mozgás fogalma és az időhöz való viszonya az építészeti ihlet elsődleges forrásává vált.”

A második döntő tervezési elem a planetárium gömb volt, amely úgy tűnik, hogy a levegőben lebeg az épület túlsó végén, szemben a fő kiállítóterekkel.

„Az alsó múzeumi szárny tetősíkjába ágyazva, mintha a Földhöz kötött horizontból emelkedne ki, a gömb fokozatosan feltűnik a látószögben, ahogy kívülről körbejárja az épületet, és a dráma úgy bontakozik ki, mintha a bolygóhoz közeledne” – magyarázta Wong.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A megközelítés és a belépési sorrend egy gondosan kidolgozott koreográfiára épült, ahol az ember a kompressziós erőt érzékeli, amikor a bejárati konzol alatt mozog, hogy aztán egy fényekkel teli kavargó térbe érjen, amely felfelé tereli a tekintetet.

„A lehető legnagyobb mértékben azt szerettük volna, ha ez az épület tükrözi a világegyetem lényegét, és nincsenek egyenesek vagy derékszögek a térben” – folytatja Wong. „Akármilyen életkorú vagy iskolai végzettségű is, az emberek megfigyelhetnek és remélhetőleg megérthetnek egyet s mást a csillagászat néhány alapvető elvéről, közvetlen, fizikai tapasztalatok révén. A tér elvontnak tűnhet, de kézzelfoghatót és izgalmasat akartunk nyújtani.”

Ez a lenyűgöző múzeum, beleértve a 24 méter magas napteleszkópból nyíló kilátást, most egész évben nyitva áll a nyilvánosság számára minden kedden és szombaton.

Forrás: www.dornob.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb