„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

Zöld hírek

A Nature Squared lenyűgöző, fenntartható csempévé varázsolja a kidobott tojáshéjat

Régen tojáshéjon járni rigazi büntetésnek számított, de ez megváltozott, most, hogy a fenntartható dizájnstúdió, a Nature Squared átalakította őket csodálatos, organikus csempékké. A brit-kínai textiltervező és szövő, Elaine Yan Ling Ng a Nature Squared céggel közösen készítette el a Carrelé kollekciót, mely többcélú fal- és padlólapokat foglal magában, amely az élelmi hulladékanyagot igazán gyönyörűvé alakítja “zöld” tervezési megközelítéssel.

Évente körülbelül 250 000 tonna tojáshéj -hulladékot termelünk szerte a világon, és ennek nagy része a hulladéklerakókba kerül. Az Ng kifejlesztett egy új módszert, amellyel beépítheti őket egy összetett képletű alapelembe, kötőanyagként funkcionálva. Körülbelül 3000 tojáshéj kerül minden négyzetméternyi csempébe, olyan tervek alapján, amelyek Kelet -Ázsia hagyományos tojáshéj -betétművészetéből merítenek ihletet. A héjakat összezúzzák, megpörkölik, színezik, és kézzel feldolgozva jellegzetes organikus mintákat, színeket és textúrákat eredményeznek, amelyek közül néhány nagyon hasonlít a kígyóbőrre. Az így kapott felület sima és könnyen tisztítható, így igényes, higénikus helyeken, például konyhában és fürdőszobában is felhasználhatók.

A tojáshéj csak a legújabb természetes anyag, amelyet a Nature Squared gyönyörű csempékké alakított át. Repertoárjukban néhány hagyományosabb elem is megtalálható, mint a bambusz, a falevelek, a kagylóhéj, míg mások kifejezetten meglepőek, mint a madártollak, a csont és a bőr. Az állati eredetű termékek használata ellentmondásos lehet, de a Nature Squared megjegyzi, hogy ezek az anyagok az élelmiszeripar melléktermékei, olyan állatoktól származnak, mint a csirkék, tehenek és halak, melyek máskülönben hulladéklerakóba kerülnének. De míg ezekből a kollekció származó darabok azonosíthatóvá teszik a forrásokat, szó szerinti eredménnyel, a Carrelé vonal határozottan absztraktabb.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A tojáshéj csempe projekt előtt a Nature Squared inkább egyedi, sokszor személyre szabott projekteken dolgozott, nem pedig reprodukálható termékeken. Bútoraikat, falpaneleiket és tükreiket gyakran olyan nívós helyekre telepítik, mint a magánrepülőgépek, szuperhajók, paloták és villák a világ leggazdagabb emberei számára. A társalapítók, Lay Kool Tan és Paul Hoeve az Ng-vel kezdtek dolgozni, hogy új módszereket és termékeket alkotássanak meg, amelyek nagyobb hulladékmennyiségeket tudnak újrafelhasználni, és szélesítik a vállalat lehetőségeit a “körkörös tervezési stratégiájuk” megváltoztatására.

Forrás: www.dornob.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb