„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

9 kender felhasználásával épült épület, amelyek megmutatják a bioanyagban rejlő lehetőségeket

A kender egyre népszerűbb anyag a szén-dioxid-kibocsátásának csökkentésére törekvő építészek körében. Íme, kilenc épület, amelyet a sokoldalú kendernövény felhasználásával építettek.

Egyre több bizonyíték utal arra, hogy az építőiparnak bioalapú alternatívákat kell alkalmaznia a gyakori szén-dioxid-intenzív építőanyagok, például a beton helyett, hogy kivegye a részét a kibocsátás csökkentéséből és a globális hőmérséklet-emelkedés korlátozásából.

Az egyik ilyen, egyre nagyobb figyelmet kapó alternatíva a kender, a marihuána növény gyorsan növekvő rokona, amelyet már széles körben használnak bioüzemanyagként és textilanyagként. Darshil Shah, a Cambridge-i Egyetem kutatója korábban a elmondta, hogy a kender kétszer olyan hatékonyan képes megkötni a légköri szenet, mint a fák. Az épületekben gyakran használják kenderbeton formájában – ez a kenderszálak és a mész kompozitja, amely tartós, jól szigetelő és penészálló.

Olvass tovább kilenc kender felhasználásával épült épületről:

“The Voice of Urban Nature” rózsaszín kenderbetonnal az Overtreders W által

A holland Overtreders W stúdió – állítása szerint első ízben – rózsaszínűre festett kenderbetont használt szétszerelhető fa modulokban, hogy létrehozza ezt az almere-i kerti pavilont. A stúdió a projektet egy olyan építési rendszer prototípusának szánta, amely megkönnyíti az újrafelhasználható szerkezetek felállítását.

Egy iroda látható kenderbeton falakkal: Flat House, Egyesült Királyság, Practice Architecture

Az úttörő Flat House projektet a Practice Architecture és a kendert termesztő Margent Farm fejlesztette ki, hogy bemutassa, hogyan lehet a növényből rövid idő alatt nagyon alacsony megtestesült szén-dioxid-kibocsátású otthont építeni. A stúdió mérnökökkel és anyagszakértőkkel együttműködve a helyszínen kívül előre gyártotta a nagyméretű kenderbeton paneleket, amelyeket aztán mindössze két nap alatt állítottak fel a ház szerkezeti héjának kialakításához, amint azt ez a videó is mutatja. A texturált paneleket a belső terekben szabadon hagyták, míg kívülről a házat kenderszálas csempékkel burkolták.

Pierre Chevet, Franciaország, készítette a Lemoal Lemoal által

A párizsi Lemoal Lemoal stúdió kenderbeton blokkokat használt a franciaországi Croissy-Beaubourg városában található Pierre Chevet sportközpont építéséhez. A blokkokat szárazon, habarcsot és ragasztót nem igénylő, egymásba illeszkedő rendszerrel szerelték össze. Belül a falakat kender vakolattal kezelték, hogy elrejtsék a kenderbeton textúráját, míg az épület külsejét fehér cementszálas panelekkel burkolták.

Rue Marx Dormoy szociális bérlakás, Franciaország, Barrault Pressacco tervezésében

A szintén franciaországi Barrault Pressacco építésziroda ebben a projektben a kenderbetont használta eszközként, hogy a hagyományos párizsi lakóházakra jellemző vastag homlokzatokra és íves ablakokra utaljon. A 15 szociális lakást és két üzlethelyiséget tartalmazó épület építése során a kenderbetont rétegenként faanyagkeretre rögzített gipszrostlemezekre szórták.

Ein Hod House, Izrael, a Tav Group kivitelezésében


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ezt a hegyoldalban, egy észak-izraeli művészfaluban található házat a haifai székhelyű Tav Group stúdió tervezte azzal a szándékkal, hogy kizárólag fenntartható, helyben beszerzett anyagokat használjon. A főemeleti falak kenderbetonból készültek, amelyet vastag réteg földalapú vakolattal vontak be, hogy a ház homokos színt kapjon.

Geraardsbergen House, Belgium, a Martens Van Caimere Architecten tervei alapján

A Martens Van Caimere Architecten genti stúdió által végzett felújítást követően ennek a belgiumi háznak a külső falain szabadon hagyták a kenderbetont. A texturált kivitelezés a Geraardsbergen falut körülvevő, gazdagon csíkozott tájra utal, ahol a projekt található.

Elisa and the 11 Swans, Dánia, a Studio AX tervezésében

Tizenegy kötött kender “szárny” lóg a Chart Art Fair 2022 pavilonjának fából készült karjairól, amelyet a Studio AX építésziroda tervezett, hogy kíváncsiságot ébresszen a bioanyagok eredete és történetei iránt. A szárnyak azt a 11 ruhadarabot hivatottak szimbolizálni, amelyet Elisa, Hans Christian Andersen “A vadhattyúk” című meséjének főszereplője köt, hogy megmentse testvéreit egy gonosz varázslattól.

Tigín Tiny Homes, Írország, a Common Knowledge szerint

Ezt a túlméretezett lakókocsit, amelyet az ír Common Knowledge szociális vállalkozás hozott létre a saját otthonért küzdő emberek számára, a Margent Farm hullámosított kenderpaneljei borítják. A paneleket könnyű súlyuk miatt választották, ami elengedhetetlen volt, mivel a Tigín Tiny Homes mobil, és a kenderrostokat mezőgazdasági hulladékból előállított cukoralapú gyantával kombinálták.

Clay Fields, Egyesült Királyság, Mikhail Riches tervezésében

A londoni Mikhail Riches stúdió által tervezett 26 megfizethető árú otthonból álló fejlesztés jelentette a permetezett kenderbeton első alkalmazását az Egyesült Királyságban, amikor 2008-ban megépült. A Suffolkban található projektben a kenderből és vászonból készült szigetelőanyagot, az Isonatot is felhasználták, az otthonokat pedig egy közösségi biomassza kazánnal fűtik, amely helyben beszerzett faforgácsot éget.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb